Ochrona zwierząt

NIe reagujesz - akceptujesz

Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami! - Tak brzmi apel piekarskiej policji zamieszczony na stronie internetowej komendy.

 

Wczoraj od jednej z mieszkanek miasta otrzymaliśmy informację o niewłaściwych warunkach przetrzymywania psa.

Wczoraj około godz. 11.00 policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę miasta o tym, że na jednym z ogródków działkowych przy ul. Olimpijskiej znajduje się przywiązany łańcuchem do kraty okiennej, pies. Zwierze przebywa tam bez jedzenia oraz ma bardzo krótki łańcuch i nie ma możliwości wejścia do budy. 49 – latka poprosiła o interwencję.

 

Pies został zabrany do schroniska, natomiast policjanci ustalą czy nie doszło do zaniedbania ze strony właścicieli.

 

Przypominamy !!

 

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, to skontaktuj się z nami! Przypominamy, że z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego na stronie internetowej naszej komendy powstała specjalna tzw. "Zielona strefa". Tym sposobem piekarscy policjanci wzorem innych instytucji, wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę, włączyli się do działań ukierunkowanych na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.

Do dyspozycji adres poczty elektronicznej: dyzurny@piekary.ka.policja.gov.pl

Wysyłając informację na podany adres mailowy, bądź kontaktując się bezpośrednio z dyżurnym jednostki policji możesz odmienić los źle traktowanych zwierząt. Nie bądź obojętny - zareaguj!

Powrót na górę strony