Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Bezpieczna droga z piekarskimi policjantami

  Rok szkolny 2023/2024 właśnie się rozpoczął. Wraz z pierwszym dzwonkiem ruszyła też policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W rejonie szkół będzie można zauważyć wzmożoną liczbę policjantów, zarówno tych z drogówki jak i prewencji. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo naszych pociech i zwracają uwagę na prawidłowe nawyki w ruchu pieszych.

 2. Policjanci reanimowali kobietę, która straciła przytomność

  Policjanci z piekarskiej drogówki prowadzili reanimację kobiety, która straciła przytomność i przestała oddychać. Stróże prawa rozpoczęli czynności ratunkowe i do przyjazdu karetki pogotowia, nieprzerwanie walczyli o życie kobiety. 63-latce przywrócono funkcje życiowe i kobieta trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy.

 3. Jednośladem bezpiecznie do celu

  1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

 4. Kontrole autokarów w Piekarach Śląskich

  Organizator wyjazdu lub opiekun może poprosić o kontrolę autobusu przed wyjazdem. W tym celu właściwa osoba powinna skontaktować się z wyprzedzeniem z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich i ustalić termin kontroli

 5. Hulajnogi elektryczne, UTO i UWR

  Od czwartku, 20 maja, obowiązują nowe regulacje w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym dotyczące coraz popularniejszych, nowoczesnych środków transportu. Ustawa jasno precyzuje, czym są dostępne na rynku i widziane na ulicach (i chodnikach) „pojazdy” ułatwiające miejskie podróże. Zdefiniowane zostały także prawa i obowiązki korzystających z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego (UTO) oraz urządzeń wspomagających ruch (UWR).

 6. Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego!

  Przed nami ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. W maju i czerwcu br. wejdą w życie dwie nowelizacje ustawy Prawo o ruchu drogowym, które m.in. uregulują prawnie kwestię hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego, a także istotnie zmienią zasady pierwszeństwa pieszych poruszających się w obrębie przejść dla pieszych. Przedstawiamy najważniejsze z wprowadzanych zmian, aby każdy uczestnik ruchu drogowego mógł się z nimi odpowiednio wcześnie zapoznać. Pamiętajmy

 7. STOP AGRESJI DROGOWEJ

 8. PIERWSZA POMOC

  Większość wypadków nagłego zatrzymania krążenia jest spowodowana migotaniem komór, czyli nieprawidłowym chaotycznym rytmem serca. Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED - Automated External Defibrillator) wyzwala impuls elektryczny, który, przepływając przez mięsień sercowy, zatrzymuje migotanie komór i wpływa na przywrócenie prawidłowej pracy serca.

Powrót na górę strony