Od 1 stycznia nowe legitymacje policyjne
Legitymacje zastąpią dotychczasowe, które z końcem tego roku tracą ważność. Nowe legitymacje podobnie jak nowe dowody osobiste wykonane są z wielowarstwowego poliwęglanu i mają więcej zabezpieczeń.
Legitymacje zastąpią dotychczasowe, które z końcem tego roku tracą ważność. Nowe legitymacje podobnie jak nowe dowody osobiste wykonane są z wielowarstwowego poliwęglanu i mają więcej zabezpieczeń.
Nowa legitymacja ma formę karty. Awers dokumentu ma orientację pionową. Tło tego dokumentu jest beżowo-niebieskie z widocznymi napisami "POLICJA". Blankiet na całej powierzchni jest pokryty tłoczeniami z napisem "Rzeczpospolita Polska" oraz wytłoczonym godłem państwowym.
Na samej górze umieszczono nazwę województwa, odpowiednią do miejsca pełnienia służby policjanta, z wyjątkiem Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i pozostałych szkół policyjnych, którym w legitymacjach wpisuje się nazwę właściwej jednostki organizacyjnej. Nazwa ta jest wygrawerowana laserowo w kolorze czarnym.
Poniżej tego napisu z lewej, górnej strony umieszczono wizerunek twarzy policjanta, zaś z prawej godło państwowe i niebieską gwiazdę – symbol formacji policyjnej.
Pod wizerunkiem funkcjonariusza znajdują się jego dane identyfikacyjne, tj. indywidualny NUMER IDENTYFIKACYJNY, IMIĘ, NAZWISKO i STOPIEŃ policyjny, zaś pod znakiem gwiazdy umiejscowiono napis "WAŻNA DO", poniżej 31.12.2011. Wszystkie te dane są w kolorze czarnym i nanoszone są metoda laserową.
W dolnej części blankietu znajduje się napis POLICJA, wykonany farbą optycznie zmienną. Zmienia on swoją barwę w zależności od kąta patrzenia.
Rewers legitymacji wykonany jest w orientacji poziomej, z beżowo-niebieskim tłem i widocznymi napisami POLICJA. W lewej części tła umieszczono poziomo napis POLICJA w kolorze złotym
W lewej górnej części rewersu umiejscowiono numer legitymacji, zaś w prawej grawerowany jest laserowo wizerunek twarzy funkcjonariusza oraz litery RP.
W dolnej części legitymacji znajduje się obszar produkcyjnego kodu maszynowego.