Wiadomości

IX Piekarska Ustawka Sportowa

Data publikacji 24.09.2023

Zapraszamy na IX Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się 27 września o godz. 18:00. Wspólnie rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez uczestnicy przemierzą trasę z Parku w Kamieniu do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Olimpijska. Długość trasy liczy 6 km. Od godziny 16.30 na terenie parku funkcjonariusze Straży Miejskiej będą oznaczać rowery. Nie zabraknie także piekarskich policjantów z nową dawką profilaktyki.

Uczestnicy spotykają się w Parku w Kamieniu o godzinie 18.00. Wydarzenie polega na przejściu/przejeździe/przebiegnięciu wybranej trasy do mety w ustalonym czasie, tj. 60-ciu minut. Wydarzenie kończy się po upływie założonego czasu bez względu na to, czy wszyscy uczestnicy dotrą we wskazanym czasie na metę, czy nie. 

Oznakowanie roweru jest szybkie i bezproblemowe, zatem zapraszamy wszystkich posiadaczy rowerów do wykonania tej procedury, dzięki której zabezpieczymy się przed ewentualną kradzieżą. Straż Miejska będzie na Was czekać od godziny 16.30, aż do startu Ustawki o godzinie 18.00. Aby przyśpieszyć przebieg znakowania, warto wydrukować i wypełnić dokument znajdujący się w załączeniu.

W przypadku posiadania dokumentu zakupu trzeba go przedstawić razem z wypełnionym zgłoszeniem, w przypadku gdy się go nie posiada, właściciel roweru musi do zgłoszenia dołączyć wypełnione oświadczenie. Oznakować rower może osoba dorosła, konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości w trakcie znakowania.

Po ścieżce rowerowej należy poruszać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają używanie odblasków oraz przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem imprezy i jego przestrzegania. 

Dokumenty potrzebne do oznakowania roweru można pobrać ze strony Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Do zobaczenia na trasie!

Powrót na górę strony