Wiadomości

Nietrzeźwi cykliści zatrzymani

Data publikacji 22.09.2023

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Na taryfę ulgową z pewnością nie mogą liczyć te osoby, które wsiadają za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po spożyciu alkoholu. We wczorajsze popołudnie mundurowi zatrzymali dwóch kierujących jednośladami, którzy jechali w stanie nietrzeźwości.

We wczorajsze popołudnie w myśl prowadzonej akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" piekarscy mundurowi swoją uwagę zwrócili na miłośników dwóch kółek. Podczas służby w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy kierowali rowerami po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich został zatrzymany po godzinie 18.00 na ulicy Michałowskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad półtora promila alkoholu. Kolejnego cyklistę zatrzymał patrol godzinę później na ulicy Bednorza. Ty razem badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani 2500 złotowymi mandatami karnymi.

Przypominamy, że jazda pojazdem innym niż mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2-0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli, gdy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

 

Powrót na górę strony