Wiadomości

Trwają działania "Prędkość"

Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwają działania „Prędkość”. Do działań włączyli się również policjanci z piekarskiej drogówki, którzy kontrolują czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W czasie akcji drogówka wykorzystuje wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, z jaką kierowcy poruszają się po drogach Piekar Śląskich.

Podstawowym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Ponadto pamiętajmy, że zbyt wysoka prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane między innymi z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

  • Zdjęcie przedstawia Policjantów stojących przy drodze. Na pierwszym planie radiowóz
  • Zdjęcie przedstawia policjanta kontrolującego prędkość
  • Zdjęcie przedstawia policjanta kontrolującego prędkość. Stoi przy krawędzi jezdni
  • Zdjęcie przedstawia policjanta rozpisującego notatnik w radiowozie
  • Zdjęcie przedstawia policjanta z radarem, który kontroluje prędkość
  • Zdjęcie przedstawia policjanta w kamizelce odblaskowej
Powrót na górę strony