Wiadomości

Dzielnicowi o służbie w Policji podczas dni otwartych szkoły

Piekarscy dzielnicowi, a także mundurowi z patrolówki, ruchu drogowego oraz kadr uczestniczyli w dniach otwartych szkoły. Stróże prawa zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, a także rozmawiali z młodzieżą na temat służby w Policji. Okazuje się, że wśród młodych ludzi nie brakuje tych, którzy wiążą swoją przyszłość z policyjnym mundurem.

Wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, w której od 2014 roku istnieje klasa mundurowa o profilu policyjnym, odbyły się dni otwarte. Nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli piekarskiej Policji, którzy zaprezentowali młodzieży wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt, a także opowiedzieli o tym, jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach. Mundurowi przybliżyli też, na czym polega sam proces rekrutacji i jego poszczególne etapy. Z kolei uczniowie klas mundurowych zaprezentowali gościom pokazy taktyk i technik interwencji oraz zachęcali do wybrania ich kierunku kształcenia. 

Więcej informacji na temat wymagań stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów można znaleźć na stronie Śląskiej Policji.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, który trzyma w ręku naszywkę "Dzielnicowy"
  • Zdjęcie przedstawia uczniów klasy mundurowej podczas pokazu taktyk i technik interwencji
  • Zdjęcie przedstawia policjantów oraz młodzież podczas dni otwartych szkoły
  • Zdjęcie przedstawia młodzież podczas oglądania broni służbowej na dniach otwartych szkoły
  • Zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego podczas prezentacji sprzętu służbowego
  • Zdjęcie przedstawia na stole poukładane plakaty promujące służbę w Policji oraz naszywkę "Dzielnicowy"
Powrót na górę strony