Wiadomości

Trwają spotkania w ramach kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem"

Piekarscy policjanci prowadzą spotkania w ramach prowadzonej przez Śląską Policję kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem". Jej celem jest przeciwdziałanie i zapobieganie zagubieniom dzieci w miejscach dużych skupisk ludności.

Piekarscy policjanci na co dzień dbają o bezpieczeństwo. W ostatnim czasie odwiedzili miejsca gdzie można spotkać najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz ich opiekunów. W ramach prowadzonej kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem” policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie. Uświadamiali dzieci co zrobić w sytuacji zagubienia się oraz jak należy się zachowywać w kontaktach z nieznajomymi. Szczególną uwagę zwrócono na miejsca zatłoczone jak centra handlowe, parki rozrywki itp., ale także place i sale zabaw. W obecnych czasach z każdej strony, dorośli i dzieci są otoczeni różnego rodzaju reklamami, komunikatami medialnymi, nowinkami technologicznymi i wieloma innymi atrakcjami, które mają za zadanie przykuć ich uwagę oraz zainteresować ofertą. Niesie to za sobą nie tylko wiele pozytywnych, ale także negatywnych konsekwencji. Skupiając się na witrynach sklepowych, ekranach reklamowych, smartfonach, występach artystycznych itd. dorośli odwracają uwagę od tego, co robią w tym czasie ich pociechy. Dzieci natomiast nieświadome zagrożeń i zafascynowane otaczającym je światem, nie zwracając uwagi na opiekunów, często oddalają się, i poświęcając całą uwagę na zaspokojeniu swojej ciekawości. Takie sytuacje są najczęstszą przyczyną zagubień, a w skrajnych przypadkach dramatycznych zdarzeń. Policjanci apelowali również do opiekunów, aby nie straszyli swoich dzieci słowami: „bądź grzeczny, bo zabierze cię policjant” lub „widzisz, pan policjant już po ciebie idzie”. Takie zachowanie jest nierozsądne, ponieważ w sytuacji, gdy dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie, będzie się bało poprosić o pomoc tych, którzy na co dzień pomagają i chronią. Nie wzbudzajmy w nich strachu przed mundurowymi. Może się zdarzyć, że to będą jedyne osoby w pobliżu, a mimo wszystko wystraszony maluch będzie bał się podejść. W rezultacie może dojść do nieszczęścia. Rozmówcy chętnie uczestniczyli w prowadzonych działaniach, a najmłodsi otrzymali nagrody rzeczowe z hasłem prowadzonej kampanii.

  • Umundurowana policjantka wręczająca mężczyźnie z dzieckiem ulotkę informacyjną oraz czapkę z daszkiem w jaskrawym kolorze promującą prowadzoną przez Śląską Policję kampanię "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Umundurowana policjantka wręczająca kobiecie z dzieckiem ulotkę informacyjną oraz czapkę z daszkiem w jaskrawym kolorze promującą prowadzoną przez Śląską Policję kampanię "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Umundurowana policjantka wręczająca dziecku opaskę w ramach prowadzonej przez Śląską Policję kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Umundurowana policjantka wręczająca dziecku opaskę oraz czapkę z daszkiem w ramach prowadzonej przez Śląską Policję kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Umundurowana policjantka klęcząca przed dzieckiem i zakładająca na głowę dziewczynki czapkę z daszkiem w ramach prowadzonej przez Śląską Policję kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Umundurowana policjantka wraz z mężczyzną i dzieckiem, które ma założoną na głowie czapkę z daszkiem w ramach prowadzonej przez Śląską Policję kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Dziewczynka mająca założoną na głowie czapkę z daszkiem w ramach prowadzonej przez Śląską Policję kampanii "Mamo! Tato! tutaj jestem"
  • Dziewczynka stojąca przy stoisku profilaktycznym policji
  • Osoba wręczająca kobiecie ulotkę informująca o akcji prowadzonej przez Śląską Policję "Mamo! Tato! Tutaj jestem:
Powrót na górę strony