Sierż. szt. Anna Mazurkiewicz – dzielnicowa z Piekar Śląskich, na podium !
Dzielnicowa z Piekar Śląskich, zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej w IX Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Nasza dzielnicowa okazała się także najlepsza w konkurencji wykonywania czynności związanych ze służbą patrolową oraz zajęła 2 lokatę w konkurencji z pierwszej pomocy
Sierż.szt. Anna Mazurkiewicz na co dzień pełni służbę w piaskarskiej komendzie, mając pod ,,opieką” rejon Brzozowic, Kamienia oraz os. Sowińskiego. Policjantka już wcześniej, w eliminacjach do ogólnopolskich zawodów na "Dzielnicowego Roku" pokazała, że jest bezkonkurencyjna, zostając najlepszą dzielnicową w województwie śląskim. Okazała się najlepsza w Polsce w konkurencji "symulacja - podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową". W klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce ustępując pola mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, który zajął pierwsze miejsce oraz innemu reprezentantowi stolicy województwa małopolskiego - sierż. szt. Sławomirowi Radwanowi.
Gala finałowa, odbyła się w piątek w Szkole Policji w Katowicach. Udział wzięli m.in. Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendanci Wojewódzcy Policji oraz przedstawiciele władz miast województwa śląskiego, w tym prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.
Wiedza i doświadczenie, które wykorzystuje w swojej codziennej pracy zaprocentowały w konkursie,natomiast ci co znają Annę Mazurkiewicz, wiedzą że oprócz profesjonalnego podejścia do pracy cechuje ją duża empatia w kontaktach z drugim człowiekiem.
Jak sama przyznaje, praca daje jej ogromną satysfakcję i jest dumna, że mogła reprezentować śląski garnizon w tym prestiżowym, policyjnym konkursie i że jest dzielnicową w Piekarach Śląskich. Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami Anna Mazurkiewicz przyznała, że zadania konkursowe nie były łatwe. Każda z konkurencji była dla zawodników wyzwaniem, ponieważ sędziowie skrupulatnie oceniali, jak każdy z dzielnicowych radzi sobie podczas zaaranżowanych, przykładowych sytuacji, z którymi muszą się mierzyć w swojej codziennej pracy. Policjantka przyznała również, że praca dzielnicowego nie jest łatwa. Musi się on cechować dużą empatią, zaradnością, umiejętnie rozmawiać z ludźmi. Ważne, aby dzielnicowy budził zaufanie, ponieważ często do niego najpierw zwracają się ze swoimi problemami mieszkańcy. Liczy się także wiedza i doświadczenie, które wykorzystują w swojej codziennej pracy. Jak przyznała policjantka, te wszystkie cechy są potrzebne, aby jak najlepiej pełnić służbę, jako dzielnicowy i nie zawieść mieszkańców.